Jaki kolor paneli wybrać?

Kategoria: Blog

Urządzanie nowego wnętrza zawsze daje dużo satysfakcji, chociaż nie raz jest sporym wyzwaniem. Szeroki wachlarz produktów na rynku przyprawia o zawrót głowy i czasami ciężko jest zdecydować się, jaki styl ma dominować w naszym nowym mieszkaniu. Problemy z wyborem zaczynają się już na początku remontu, gdy musimy wybrać podłogę. Wiele produktów, np. panele Vox występuje w całej gamie kolorystycznej, od ciepłych, naturalnych odcieni, po zimne, bielone deski. Jak wybrać idealnie pasującą podłogę do swojego wnętrza i czym się kierować przy wyborze?

Zimne odcienie

Jasne podłogi i zimne odcienie są szczególnie zalecane do małych wnętrz – optycznie je powiększą. W kawalerkach zaleca się położenie paneli prostopadle do progu drzwi wejściowych, w ten sposób „wydłużą” jeszcze pomieszczenie. Surowe kolory sprawdzą się idealne w tak modnych obecnie wnętrzach skandynawskich. Bielone deski, czy jasna sosna lub jesion idealnie współgrają z szarymi ścianami i białymi meblami. Jasna podłoga jest idealnym wyborem jeśli planujemy minimalistyczny wystrój. Doda w nim świeżości i wrażenia przestrzeni. Pamiętajmy, ze na jasnej podłodze od razu widać wszelkie zabrudzenia, jest więc trudna do utrzymania w perfekcyjnej czystości w wypadku, gdy posiadamy psa.

Ciepłe kolory

Podłogi w naturalnych, ciepłych odcieniach są stworzone do przytulnych wnętrz. Jeśli więc oczami wyobraźni widzimy swoje mieszkanie w odcieniach brązów, beży, czy pomarańczy, ciepły dąb świetnie z nimi zagra. Niezwykle efektowne są ciemne podłogi. Wyglądają elegancko i nowocześnie. Jednak optycznie pomniejszają pomieszczenie, dlatego powinno się je kłaść raczej na dużych przestrzeniach, np. w sporym salonie połączonym z otwartą kuchnią. Panele przypominające naturalne, ciepłe drewno idealnie współgrają z kominkiem. Jeśli więc planujemy go mieć, zrezygnujmy z kolorów zimnych, które będą dawały nienaturalną poświatę.